Przekazy pieniężne Western Union

Już od ponad 135 lat Western Union umożliwia realizację przekazów pieniężnych na całym świecie. Posiadając ponad 515 000 placówek agencyjnych w ponad 200 krajach i terytoriach WU oferuje Ci możliwość łatwego i błyskawicznego przesłania pieniędzy.

Aby skorzystać z usługi nie potrzebujesz konta bankowego, czeków ani kart kredytowych. Wystarczy wypełnić formularz i wpłacić pieniądze. Przekazy pieniężne jeszcze nigdy nie były tak proste w obsłudze! Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii informatycznych, pieniądze wysłane w systemie Western Union, szybko i bezpiecznie docierają do adresata.

W większości placówek sieci Banku Zachodniego WBK S.A. możesz realizować przekazy Western Union zarówno w PLN, jak i w USD oraz wypłacać w PLN, USD oraz EUR.

Regulamin usługi przekazu pieniężnego WU

Pobierz

(PDF,50 KB)

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy podanie numeru MTCN jest konieczne do odbioru przekazu?

  Konieczność podawania numeru MTCN jest uzależniona od restrykcji obowiązujących w kraju odbioru. W Polsce znajomość numeru MTCN przy odbiorze przekazu Western Union jest wymagana, niemniej nie jest wystarczająca do wypłaty środków – odbiorca zobowiązany jest podać również pozostałe szczegóły przekazu, czyli: informacje o kraju, z którego pieniądze zostały przesłane, imię i nazwisko nadawcy oraz spodziewaną kwotę i walutę przekazu oraz odzew na hasło (jeśli do przekazu było dołączone hasło).

 • Po jakim kursie następuje wypłata środków w przypadku przekazów zagranicznych?

  W przypadku, gdy odbiorca wybierze do wypłaty walutę wskazaną przez nadawcę, pieniądze zostaną wypłacone po kursie z chwili nadania przekazu. Jeśli waluta wypłaty wybrana przez odbiorcę będzie inna niż wskazana przez nadawcę, przekaz zostanie wypłacony po kursie ustalonym w momencie wypłaty.

  Poza prowizją należną za przekaz, zastosowany zostanie kurs wymiany ustalony przez Western Union. Western Union zastrzega sobie prawo do zmiany cen bez wcześniejszego powiadomienia.

 • Czy przekazy pieniężne Western Union są bezpieczne?

  Tak. Gwarantujemy, że przesyłane środki pieniężne dotrą do wybranego adresata, a szczegóły transakcji i Twoje dane osobowe będą ściśle chronione. Pamiętaj, bezpieczeństwo Twoich pieniędzy zależy również od Ciebie! Zapoznaj się z naszym poradami na podstronie "Bezpieczeństwo przekazu".